مونو آمونیوم فسفات:

مونو آمونیوم فسفات به فرموول NH4H2Po4 است  و در اتانول محلول و در استون نامحلول است. این ماده دارای 11% ازت و  48% فسفر است که به‌صورت کریستالسفیدرنگ می‌باشد. حلالیت آن در آب حدودا 40 گرم در لیتر است. درصد p2o5 آن 85 %می‌باشد. مونو آمونیوم فسفات منبع اصلی فسفر و نیتروژن است و میزان فسفاتش از سایر کودهای جامد موجود بیشتر است. این ترکیب را از آمونیاک و اسید فسفریک در رآکتورهای استوانه‌ای که به صورت ایزوترمیک با هم واکنش نشان داده و گرانول‌های جامد MAP را می‌سازند MAP یک نمک است با ساختار کریستالی تتراگونالی می‌باشد.

کاربرد های مونو آمونیوم فسفات :

این ماده در صنعت کشاورزی به عنوان کودهای شیمیایی مورد مصرف قرار می‌گیرد و یکی از کودهای بسیار مهم در این صنعت است. برای یک گیاه سه عنصر حیاتی وجود دارد که مونو آمونیوم فسفات به دلیل دارا بودن فسفر و ازت دو جزء اصلی از این سه عنصر حیاتی را دارا است. چون مونو آمونیوم فسفات محلول در آب است در صورت وجود رطوبت مناسب در خاک به سرعت حل می‌شود و موجب تقویت رشد گیاه می‌گردد.

در مصارف غیر کشاورزی هم کاربردهایی دارند که شامل استفاده از آن‌ها در پودر خشک است. این ماده شیمیایی در کپسول‌های آتش‌نشانی در منازل، مدارس و ادارات وجود دارد و به سرعت موجب خاموش شدن شعله‌های آتش می‌شود. 

 

تماس با ما

تلفن1 دفترمرکزی :                 34437840 026

تلفن2 :                                  02634437841

موبایل :                                   09121975117

ایمیل :                    info@raetcochemi.com 

آدرس دفتر مرکزی : کرج سه راه رجایی شهر نبش میثم 11 برج ارمان  طبقه 10  واحد 39

سایر محصولات